Wypełniacze i mikrodermabrazja: odzyskaj młodzieńczy blask – Częstochowa

Sculptra

Nowym preparatem działającym nieco odmiennie od wyżej wymienionych jest Sculptra , który można określić jako preparat wolumetryczny, ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia.

Sculptra  nie jest ani działającym czasowo środkiem ani też implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzeniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo, to co zostało utracone.

Po realizacji całego planu leczenia, efekty utrzymują się ponad dwa lata. To metoda dyskretna, której efekty kosmetyczne pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2- 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie, powinny być widoczne po około sześciu tygodniach. Główny składnik preparatu Sculptra to kwas L-polimlekowy, jest on stosowany w medycynie ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna, biodegradowalna i dobrze tolerowana. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać testów alergicznych.

Preparat ten można stosować do korekcji różnych partii twarzy:
  • zmarszczek nosowo- wargowych
  • bruzdy w okolicy ust tzw. „linie marionetek”
  • zapadniętych policzków
  • zmarszczek na policzkach i podbródku
  • okolic kości policzkowych

Po zabiegu pacjent może natychmiast powrócić do życia codziennego.