Skutecznie pozbądź się zbędnego owłosienia: depilacja laserowa – Częstochowa

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy światła lasera, jest to metoda nie tylko bardzo skuteczna, ale prawie bezbolesna. Wykorzystuje się tu odpowiednio dobrane światło laserowe, które oddziałuje tylko i wyłącznie na tą część włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost i odnawianie. Inne obszary skóry, które mają kontakt ze światłem lasera pozostają nietknięte.

Usuwanie włosów przy pomocy lasera polega na niszczeniu mieszka włosowego przy użyciu światła o określonej długości fali. Celem promieni laserów używanych do depilacji są komórki mieszków włosowych zawierające barwnik – melaninę. Energia promienia laserowego pochłaniana jest przez ten barwnik, zamieniana jest w energię cieplną powodującą zniszczenie struktur włosa.

W zależności od użytego do depilacji lasera w pierwszych dniach po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Może również dojść do powstania odbarwień i przebarwień, które zwykle ustępują samoistnie w niedługim czasie. Opalanie się zwiększa znacznie ryzyko powstania powikłań, dlatego też przed i po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce.

Przy depilacji laserowej istnieją pewne ograniczenia, dlatego porada lekarska i zakwalifikowanie pacjenta jest konieczne przed rozpoczęciem serii zabiegów.

  • Metoda ta jest najskuteczniejsza u pacjentów o jasnej karnacji i ciemnych włosach. U nich też daje najszybsze efekty.
  • Pacjenci o proporcjach odwrotnych – jasnych włosach i ciemnej karnacji zmuszeni są często do większej cierpliwości – aby osiągnąć pożądany efekt wymagana jest w ich przypadku większa ilość zabiegów.

Kilka serii zabiegów przy tej metodzie depilacji to sprawa nieunikniona, związane jest to z cyklem wzrostu włosów. Należy wykonać cykl zabiegów (6- 10), w odstępach 2- 3 miesięcy. Po zabiegu włosy zaczynają odrastać, ale po 3-4 tygodniach wypadają. Za każdym razem odrasta coraz mniej  włosów. Skuteczność epilacji laserowej oceniana jest na około 80- 90 procent. Zabiegi są mniej skuteczne jeżeli usuwane włosy mają mało barwnika lub gdy skóra jest opalona.

Pamiętaj, że przed depilacją laserowa:
  • nie wolno się opalać ( również w solarium) trzy tygodnie przed zabiegiem i trzy miesiące po zabiegu
  • nie można depilować włosów ( wyrywać, woskować)
  • trzeba dobrze nawilżać skórę (wypić 2- 2,5 litra płynów)
  • nie wolno pić alkoholu w dniu zabiegu