Przywróć blask swojej cerze: laserowe zamykanie naczynek – Częstochowa Nicer

Laserowe usuwanie naczynek

Do usuwania popękanych naczyń stosujemy laser, to najbardziej skuteczna metoda leczenia. Do tego rodzaju leczenia stosuje się odpowiednio dobrane głowic w zależności czy zamykamy naczynia na twarzy czy nogach i od mocy pracy lasera.

Metoda ta jest metodą bezdotykową, pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort w postaci miejscowego uczucia ciepła i lekkiego ukłucia. Efekty są jednak zadziwiające. Pod wpływem działania lasera naczynka znikają.

Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt należy poddać się serii ok. 3-4 zabiegów wykonywanych raz na 2-3 tygodnie. Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. W przypadku bardzo delikatnych i wrażliwych osób mogą pojawić się drobne pęcherzyki i strupki, które znikają bez pozostawienia śladu po kilku dniach. Pamiętać należy o stosowaniu odpowiednich kosmetyków u osób o skórze „naczyniowej” aby spowolnić proces powstawania nowych naczyń. Porada dermatologa ma w tych przypadkach kluczowe znaczenie.  Zabiegi nie powinny być wykonywane u osób z trądzikiem oraz u kobiet w ciąży