Stymulatory tkankowe – jedna kategoria, wiele możliwości terapeutycznych

Publikacja artykułów naukowych w specjalistycznych pismach to wyróżnienie dla każdego lekarza. W ostatnim wydaniu magazynu Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna ukazał się niezwykle interesujący tekst dr Kingi Nicer o stymulatorach tkankowych.

Magazyn Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna

Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna to specjalistyczny magazyn, skierowany do lekarzy dermatologów oraz kosmetologów. Porusza tematy związane z nowinkami medycznymi, leczeniem chorób czy badaniami naukowymi. W grudniowym wydaniu magazynu swój tekst pt. Stymulatory tkankowe – jedna kategoria, wiele możliwości terapeutycznych… opublikowała dr Kinga Nicer. Poniżej cytujemy fragment artykułu z magazynu Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna. Zamieszczamy również link do pełnego teksu. Życzymy przyjemnej lektury.

Stymulatory tkankowe – jedna katerogia, wiele możliwości terapeutycznych…

„Stymulatory tkankowe to obecnie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii preparatów, które odbudowują strukturę skóry, dzięki stymulacji i produkcji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Prawie każdego roku grupa ta jest wzbogacana o kolejny, nowej generacji preparat biostymulujący, a zainteresowanie i popularność tej grupy produktowej to wynik godnych uwagi naturalnych, dyskretnych i szybko pojawiających się efektów poprawy jędrności, sprężystości i jakości skóry.

Mimo iż preparatów w tej grupie produktowej jest stosunkowo dużo i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że każdy z nich ma takie same właściwości, wskazania, przynosi podobne rezultaty, i że nie będzie miało większego znaczenia, po który z nich sięgnie lekarz wykonujący zabieg u swojego pacjenta, to po wnikliwej analizie okazuje się, że każdy z preparatów jest unikatowy i niepowtarzalny. Tylko bardzo dobra znajomość każdego stymulatora tkankowego, zagłębienie się w mechanizm działania substancji czynnych, dokładna analiza wskazań, obszarów leczenia zgodnych z rejestracją produktu i uzyskiwanych rezultatów pozwoli na prawidłowe zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu, co z kolei jest gwarancją uzyskania oczekiwanego rezultatu, zadowolenia pacjenta i satysfakcji lekarza. A to w dobie różnej jakości i często wątpliwego poziomu licznych gabinetów, niekoniecznie medycznych, jest rzeczą nadrzędną.

Celem niniejszej pracy jest usystematyzowanie wiedzy na temat tej kategorii produktów i przedstawienie bardzo znaczących różnic, jakie ją charakteryzują pod względem: substancji czynnych, mechanizmów działania, wskazań terapeutycznych, obszarów leczenia, technik i głębokości iniekcji, uzyskiwanych efektów i długości ich utrzymywania się…”.

dr Kinga Nicer

stymulatory_tkankowe

Przeczytaj cały artykuł