Mezoterapia bezigłowa: bezbolesny sposób na piękną skórę – Dermatolog Częstochowa

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Bezigłowa mezoterapia to to nieinwazyjny medyczny system do zwalczania cellulitu i zmarszczek, alternatywa do klasycznej mezoterapii. W bezigłowej mezoterapii wykorzystywane są specjalne krótkie impulsy elektryczne zaprojektowana w celu łagodzenia przekrwienia tkanki, zabieg ten bazuje na nowej technice zwanej Aquaforezą TM, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne mające wpływ na rozwój cellulitu i zmarszczek. Procesy te obejmują mikro cyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi. Proces ten wykorzystuje synergiczny efekt:

  • stymulacji laserowej,
  • wpływu aktywnych substancji na tkankę głęboką,
  • tonizacji mięśni
  • oraz stymulacji limfatycznej.
Jak przebiega mezoterapia bezigłowa?

Podczas zabiegu impulsy elektryczne o specjalnym kształcie rozszerzają niewielkie otwory jakimi są mieszki włosowe, gruczoły potowe i łojowe umożliwiając transport substancji aktywnych. Substancje te mają silne działanie:

  • przeciwutleniające,
  • odżywiające,
  • regenerujące
  • i nawilżające warstwę mezodermalną skóry.

Kolejne impulsy elektryczne o innym kształcie oddziałują na drenaż limfatyczny toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, który wpływa na naturalne zdolności naprawcze skóry. Ponadto impulsy te poprawiają przepływ krwi, co ma podstawowa znaczenie dla wytwarzania kolagenu podtrzymującego gładką powierzchnię skóry i nadającego jej elastyczności.

Każda sesja zabiegowa trwa około 30 minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8- 10 zabiegów. Pierwsze wyraźne efekty widoczne są po 5- 6 sesji, zależy to również od stopnia nasilenia celu litu lub zmarszczek. Zabieg ten jest bardzo przyjemny dla pacjenta i nie odczuwa on żadnego dyskomfortu. Po zakończeniu takiego zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności.

Podczas zabiegów mezoterapii bezigłowej korzystamy z urządzenia TMT SYSTEM – które, za pomocą mikro-impulsów elektrycznych pozwala na przenikanie substancji czynnych do głębszych partii skóry, dzięki czemu uzyskujemy lepsze i szybsze efekty.