Piękna i gładka skóra, o jakiej marzysz: zamykanie naczynek w Częstochowie

Wszyscy marzymy o pięknej i pozbawionej niedoskonałości skórze. Niestety rzadko kto może poszczycić się idealną i nieskazitelną cerą oraz skórą pozbawioną przebarwień.  Część niepożądanych zmian przychodzi wraz z wiekiem, podczas gdy inne są uwarunkowane genetycznie lub wynikają z prowadzonego przez nas trybu życia. Jednym z najbardziej powszechnych problemów są żylaki, które dotykają w Polsce aż 25% populacji dorosłych. Jak sobie z nimi radzić? Dermatologia estetyczna proponuje nam szereg rozwiązań, które pozwalają na skuteczne i długotrwałe pozbycie się problemu pękających naczyniek. Jedną z nich jest chirurgiczne zamykanie naczynek, które możemy wykonać bez znieczulenia i w komfortowych warunkach.

 

Na czym polega chirurgiczne zamykanie naczynek?

Chirurgiczne zamykanie naczynek, inaczej zwane skleroterapią, polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu krwionośnym przy zastosowaniu środków chemicznych. Metoda ta znakomicie sprawdza się przy leczeniu bardzo drobnych żylaków, żył siateczkowych i teleangiektazji. Przeprowadza się ją w warunkach ambulatoryjnych przy użyciu bardzo cienkich igieł. Podczas zabiegu zamykania naczyniek lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje do żylaków lub pajączków naczyniowych specjalny środek, który wywołuje ich uszkodzenie. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest możliwość wielokrotnego go powtarzania, co pozwala uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

 

Skleroterapia w klinice Nicer

Skleroterapię w naszej klinice przeprowadzają tylko doświadczeni specjaliści. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy produktów zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Chirurgiczne zamykanie naczyniek w naszej klinice przeprowadzane jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa zaledwie 10-30 minut. W wyniku skleroterapii dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych, a krew zaczyna przepływać przez zdrowe, niepowiększone naczynia. Metoda ta jest mniej inwazyjna od rozwiązań operacyjnych, ale jej efekty są równie zadowalające. Pacjent błyskawicznie powraca do pełnej sprawności, a bardzo dobre rezultaty medyczne pozwalają odzyskać utraconą pewność siebie i wydobyć piękno naszej skóry.

 

Bezpieczeństwo i komfort

Zabieg chirurgicznego zamykania naczyniek jest praktycznie bezbolesny i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach. Do przeprowadzenia skleroterapii nie jest konieczne znieczulenie, dzięki czemu może ono zostać wykonane u większości pacjentów. Chirurgiczne zamykanie naczyniek nie wywołuje skutków ubocznych, a ryzyko wystąpienia powikłań zostało zminimalizowanie. Leczenie nie wymaga hospitalizacji pacjenta, a po wykonanym zabiegu można wrócić do domu. Konieczne jest jedynie intensywne spacerowanie bezpośrednio po przeprowadzeniu skleroterapii oraz noszenie pończochy uciskowej przez kilka dni. Co najważniejsze: pacjent, który poddał się zabiegowi, nie musi rezygnować z dotychczasowego funkcjonowania.

 

Zamykanie naczynek Częstochowa – odwiedź klinikę dermatologii estetycznej Nicer

Wszyscy, którzy szukają w Częstochowie dermatologa prywatnie, powinni skorzystać z usług naszej placówki. Osoby zmagające się z problemem żylaków i pękniętych naczyniek mogą tutaj liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście. W naszej klinice każdy z zabiegów poprzedzony jest wizytą u specjalisty oraz szczegółowym wywiadem. Dopiero na podstawie zebranych informacji oraz wyników badań lekarz podejmuje decyzję o sposobie leczenia oraz wybiera dla nas odpowiednią metodę chirurgicznego zamykania naczyniek. Choć już pierwszy zabieg przynosi zadowalające rezultaty, to zaleca się przeprowadzenie kilku serii zabiegów.

 

Chciałbyś skorzystać z porady doświadczonego dermatologa prywatnie w Częstochowie? Odwiedź stronę kliniki dermatologii estetycznej Nicer w Częstochowie